Canlı Chat Rulet Nedir? Nasıl Girilir?

Chat rulet nedir? Chat rulet’e nasıl girilir?, Chat rulet sitesi sesli ve görüntülü sohbet desteği sunan sitede tanımadığınız insanlarla konuşmanızı sağlayan bir sitedir.

Orijinal ismi Chatroulette olan internet sitesi, pek popüler olmayan bir sohbet sitesidir. Sitenin kötüye kullanılması da diğer kullanıcıların ayrılmasına neden olmuştur. Site yönetimi önlem olarak üyelik sistemi geliştirmiştir ama kötüye kullanımların önüne geçmek pek mümkün değil.

Chat Rulet sitesinde görüntülü ve sesli sohbet ortamı sağlanmaktadır. İsminin rulet olması ise kullanıcıların tamamen şans üzerine rastgele geliyor olmasından kaynaklanıyor. Bir nevi çark çeviriyorsunuz ve şansınıza hangi kullanıcı gelirse onunla sohbet ediyorsunuz. İşin içinde görüntülü sohbet olunca tabi ki müstehcen kullanımlar da artışta oluyor. Site yöntemi bu durumu tam olarak engelleyebilmiş değil.

Chat Rulet Nedir?

Tanımadığınız insanlarla, kameralı ve  mikrofonlu olarak sohbet yapmanızı sağlayan site Chat Rulettir. Chat rulet nedir? geliştirildiği günden bu yana diğer sohbet siteleri kadar rağbet görmemiştir. Siteye giriş yaptığınızda site sizden ilk olarak kamera ve mikrofon erişiminiz için izin istiyor. Ardından üyelik bilgilerinizi girip sohbete başlayabiliyorsunuz. Chat rulet sitesini kullanabilmeniz için yaş veya başka bir sınır bulunmuyor. Yine de 18 yaşından küçük kişilerin başlarını derde sokmamak adına çok tercih etmemesi gereken bir site.

Chat Rulet Nasıl Kullanılır?

Chat rulette nasıl girilir? siteye giriş yapıp kaydınızı oluşturmanız gerekiyor. Üyelik aşamasında site çok detaylı bilgiler talep etmiyor. Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra kamera ve mikrofon erişimine  izin vermişseniz tek bir tuşla oturumu başlatabiliyorsunuz. Sitenin kullanımı oldukça basit, sohbet oturumunu başlatmak için Start butonuna basmanız yeterli. Sohbet ettiğiniz kullanıcıyı değiştirmek isterseniz Next butonuna basmalısınız. Oturumu tamamen sonlandırmak isterseniz Stop butonuna basmanız yeterli olacaktır. Siteyi kullanabilmek bu kadar basit olmasına rağmen kullanıcıların yabancı olması sizi zorlayacaktır. Sohbet sırasında dil bilmediğiniz zaman ilerlemeniz pek mümkün görünmüyor.